خبر و گزارش

امین معرفت

کشته شدن سه شهروند در جریان اعتراضات اشنویه

۳۱شهریور ۱۴۰۱

دست‌کم ۳ شهروند اهل اشنویه (شنو) به نام‌های امین معرفت ۱۶ ساله، میلان حقیقی ۲۱ ساله و صدرالدین لیتانی ۲۷ ساله در جریان اعتراضات مردم این شهر به قتل حکومتی ژینا امینی با شلیک مستقیم نیروهای حکومتی کشته شدند. این سه شهروند شامگاه چهارشنبه ۳۰ شهریور ۱۴۰۱ (۲۱ سپترامبر ۲۰۲۲) و در جریان تجمع اعتراضی مردم اشنویه هدف تیراندازی نیروهای حکومتی قرار گرفته‌اند.

منابع هه‌نگاو گزارش داده‌اند که امین معرفت و میلان حقیقی با سلاح کلاشینکوف از ناحیه سینه و صدرالدین لیتانی از ناحیه سر هدف تیراندازی نیروهای حکومت جمهوری اسلامی ایران قرار گرفته‌اند.

هه‌نگاو شب گذشته در تویتی به نقل از منابع خود در بیمارستان نبی‌اکرم اشنویه اعلام کرده بود که میلان حقیقی به عمل فوری نیاز دارد اما نهادهای امنیتی مانع از انجام عمل جراحی برای وی شده‌اند.

بر طبق ویدویی که شب گذشته هه‌نگاو منتشر نموده بود، مراسم خاکسپاری امین معرفت شبانه برگزار گردید.

هه‌نگاو از طریق منابع خود در اشنویه مطلع شده است که در جریان تیراندازی مستقیم نیروهای مسلح به سوی مردم معترض دست‌کم ۴۳ شهروند دیگر مجروح شده‌اند که ۱۸ نفر از آنها به دلیل وخامت وضعیت جسمانی به بیمارستان خمینی ارومیه اعزام شده‌اند.

منابع هه‌نگاو در اشنویه اعلام کرده‌اند که ایوب یعقوبی فرمانده سپاه اشنویه و سیدعلی ترابی فرماندار اشنویه مستقیماً فرماندهی نیروهایی را بر عهده داشته‌اند که به سوی مردم این شهر آتش گشوده‌اند.